صاحبان کسب وکار اغلب جهت تبلیغ و معرفی بیزینس خود و ارگان ها نیز به عنوان( crm) یا نوعی نرم افزار مدیریت ارتباط مشتریان ،از قابلیتهای این نوع پنل پیامکی استفاده مینمایند.

پنل کاربری نوعی از پنل ارسال اس ام اس است با دسترسی های متفاوت که تمرکز بیشتری بر ارسال و دریافت پیامک دارد و مورد استفاده کسانی است که قصد دارند براي ارتباط با مشتريان و يا تبليغ محصول خود از طريق ارسال اس ام اس با پيش شماره هاي مخابراتی مختلف اقدام نمايند.
برای مثال:سازمانی که میخواهد برای کارمندان خود پیامک با موضوعی خاص یا یک محتوا با ماهیت اطلاع رسانی ارسال نمایند ،میتواند از پنل پیامک کاربری استفاده کند.اطلاع رسانی به موقع و ایجاد ارتباط با کارمندان در سازمانها نتایج مثبت به همراه دارد.
مدیریت منابع انسانی میتواند از داده های به دست آمده جهت آنالیز و در نتیجه ارتقاء سطح بهره وری کارمندان استفاده کند.
سوددهی برای صاحبان کسب و کار زمانی قابل لمس است که استفاده از اس ام اس مارکتینگ باعث جذب افراد بیشتر به سمت کسب وکار خود و تبدیل آنها به مشتری گردد.
? آژانس های هواپیمایی ،هتل ها، مراکزدرمانی بهداشتی ،آموزشگاه ها و مدارس شرکت های ،بیمه ،موسسات مالی و اعتباری بانک ها ،مراکزخیریه ومذهبی مراکزتفریحی، کافی شاپ و رستوران، فروشگاه های زنجیره ای شرکت های فعال در حوزه آی تی و بسیاری از صاحبان کسب و کار میتوانند از قابلیت های این نوع پنل جهت افزایش فروش و جلب رضایت مشتریان استفاده می کنند.

مطالب تصادفی